Park w Pokoju - Świątynia Matyldy
GALERIA

13 marca 2014 r. Wójt Gminy Pokój - Barbara Zając, gościła w swoim gabinecie maratończyka z Pokoju - Janusza Zagaję. Pan Janusz czynnie promuje gminę Pokój podczas największych maratonów w Polsce, biegając w koszulce z naszym herbem.

 

Bieganie, Nordic Walking, cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Na ulicach wielu miejscowości możemy spotkać coraz więcej osób aktywnie spędzających wolny czas. Przykład Pana Janusza pokazuje, że rekreacyjne formy ruchu mogą przerodzić się w pasję - niezależnie od wieku.

Podczas spotkania, Nasz Maratończyk przedstawił historię swojej przygody ze sportem:

„Moja przygoda z bieganiem rozpoczęła się w 2009 roku. Po dwóch latach treningu wystartowałem po raz pierwszy w biegu ulicznym w Chorzowie na dystansie 15 km, uzyskałem wtedy czas 1 h 23 min. Po upływie dwóch tygodni ponownie wziąłem udział w kolejnych zawodach na 10 km w Częstochowie. Ukończyłem go z czasem 49 min. Zadecydował on o mojej obecnej pasji.

Pierwszy maraton pokonałem w tym samym roku w Opolu z wynikiem 5 h 30 min. We wrześniu 2013 roku ukończyłem Maraton Warszawski w czasie 4 h 43 min 50 s. Obecnie jestem już posiadaczem Korony Maratonów Polskich. Wyraża się to medalem za ukończenie pięciu maratonów odbywających się w polskich miastach: Dębnie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Aktualnie wystartowałem w siedmiu maratonach.

Na treningach przebiegam 50 - 60 km tygodniowo. Uczestnicząc w zawodach, rocznie pokonuję dystans około 200 – 250 km. Jako trening uzupełniający biorę udział w zawodach na dystansach do 10 km w dyscyplinie Nordic Walking. Na dzień dzisiejszy jestem wicemistrzem Opolszczyzny. W kwietniu bieżącego roku mam zamiar wystartować w Maratonie TUI w Hannoverze.”

 


Tematy pokrewne:

Opublikował(a): Tomasz Zimoch
Data publikacji:
 27-03-2014 12:01

Modyfikował(a): Tomasz Zimoch
Data modyfikacji:
 02-04-2014 10:23
Przewiń do góry