INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:2 - wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych/2

Ostrzeżenia Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
opracowane na podstawie ostrzeżeń IMGW-PIB O/Wrocław, WCZK, PCZK

Data i godzina wydania: 26.04.2017 - godz. 08:00
Nazwa biura prognoz hydrologicznych: BPH IMGW-PIB O/Wrocław

INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:2

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych
Stopień zagrożenia: 2
Ważność: od godz. 08:00 dnia 26.04.2017 do godz. 12:00 dnia 27.04.2017
Obszar: zlewnie dopływów Odry (woj. opolskie)
Przebieg: W związku z występującymi i prognozowanymi opadami deszczu przewiduje się wzrosty stanów wody w zlewniach dopływów Odry, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (szczególnie w zlewni Osobłogi, Straduni i Białej Głuchołaskiej). W Branicach (zarówno na Opawie jak i na bocznym korycie Opawy) stany wody będą w dalszym ciągu układały się powyżej stanów ostrzegawczych z tendencją wzrostową.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%
Uwagi: Brak
Dyżurny synoptyk hydrolog: Kamila Głowinkowska

Klasyfikacja ostrzeżeń - KLIKNIJ TUTAJ