Ćwiczebne uruchomienie syren alarmowych - 25.03.2015 r.

Informujemy, że 25 marca 2015 r. w ramach ćwiczebnego rozwinięcia elementów Systemu Wykrywania i Alarmowania zaplanowano przedsięwzięcie uruchomienia syren alarmowych. W powiązaniu z zadaniem prognozowania skażeń promieniotwórczych około godziny 12.30 zostanie wyemitowany sygnał „Odwołanie alarmu - ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut”.

Realizacja założeń treningu pozwoli na sprawdzenie sprawności i gotowości urządzeń alarmowych, w tym stacji retransmisyjnych, a także na przetestowanie procedury zdalnego uruchamiania przez dyżurnych WCZK/PCZK (Wojewódzkich Centrów Zarządzania Kryzysowego/Powiatowych Centrów Zarządzania Kryzysowego) syren alarmowych na potrzeby zarządzania w sytuacjach kryzysowych.